Oferta Aktywna Tablica SPE 2022

Oferta Aktywna Tablica SPE to połączenie wartościowego oprogramowania wraz ze sprzętem i platformą dla nauczycieli, które umożliwi szkole stworzenie specjalistycznego gabinetu do prowadzenia zajęć z uczniami wymagającymi specjalnej uwagi. Połączenie narzędzi i treści zawartych w ofercie sprawi, że zajęcia w Twojej szkole nabiorą zupełnie innego wymiaru, staną się przyjemniejsze dla nauczycieli i lepiej przyswajalne dla dzieci, dodatkowo angażując obie strony w proces nauczania.

Nasza oferta to komplementarne i kompletne rozwiązanie, które wesprze pedagogów w nauczaniu dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Idealne zarówno do indywidualnej pracy z uczniem, jak i do budowania umiejętności społecznych dzięki pracy w grupie. Generując gotowy wniosek na naszej stronie, znacznie skrócisz proces ubiegania się o dofinansowanie. Pomożemy Ci także z kwestiami sprawozdawczymi.

W roku 2022 oferta składa się z trzech głównych części, których warianty wybierasz w zależności od interesującego Cię budżetu. Są to: Elementy Learnetic (mTalent), Elementy Skriware, Wybór sprzętu. Sprawdź poniżej, co dokładnie znajduje się w ofercie Aktywna Tablica SPE.

AKTYWNA TABLICA

Elementy Learnetic

W tegorocznej ofercie Aktywna Tablica SPE proponujemy dwa warianty wniosku w zależności od kwoty, którą placówka chce przeznaczyć na zakup odpowiednich pomocy z dofinansowania. Do wyboru pozostawiamy Ci odpowiednio trzy lub cztery spośród opisanych poniżej pakietów mTalent.

mTalent Potrafię. Obszar polonistyczny (klasy 4-6)

Zestaw ćwiczeń i materiałów interaktywnych do wykorzystania podczas zajęć wyrównawczych,
korekcyjno-kompensacyjnych i rewalidacyjnych z obszaru edukacji polonistycznej dla uczniów klas 4-6. W programie znajdują się angażujące ćwiczenia, które integrują treści literackie, językowe, ortograficzne, gramatyczne i interpunkcyjne.

mTalent Potrafię. Obszar matematyczny (klasy 4-6)

Pakiet ćwiczeń i materiałów interaktywnych do wykorzystania podczas zajęć wyrównawczych,
korekcyjno-kompensacyjnych i rewalidacyjnych z obszaru edukacji matematycznej dla uczniów klas 4-6. Zestaw różnorodnych ćwiczeń wspomagający i rozwijający umiejętności arytmetyczne, kształtujący umiejętności myślenia i jasnego formułowania wniosków, przygotowujący uczniów do wykorzystania wiedzy matematycznej w rozwiązywaniu problemów z życia codziennego i doskonalący wiele umiejętności z innych ważnych obszarów.

mTalent Koncentracja i pamięć

Zestaw interaktywnych ćwiczeń stymulujących funkcje poznawcze, a także usprawniających spostrzeganie, pamięć i koncentrację uwagi. Dzięki swojej zawartości i zastosowaniu specjalnych rozwiązań graficzno-funkcjonalnych, program świetnie sprawdza się do pracy z dziećmi z dezintegracją sensoryczną, z dysleksją lub ryzykiem dysleksji, a także z dziećmi nadpobudliwymi psychoruchowo (ADD, ADHD), mającymi kłopoty z koncentracją i koordynacją wzrokowo-ruchową.

mTalent Zaburzenia przewarzania słuchowego

Bogaty zestaw interaktywnych ćwiczeń wspomagających usprawnianie i rozwój wyższych funkcji słuchowych, a także wspierających rozwój uwagi i pamięci opartej na analizatorze słuchowym. Zestawy ćwiczeń w programie zostały zaprojektowane tak, aby odzwierciedlały kryteria zawarte w definicji ośrodkowego zaburzenia przetwarzania słuchowego (CAPD) stworzonej przez Amerykańskie Towarzystwo Mowy i Słuchu (ASHA, 1996).

mTalent Zajęcia logopedyczne dla młodzieży i dorosłych

Zestaw interaktywnych ćwiczeń przeznaczonych dla młodzieży i dorosłych wspomagających
terapię pozanormatywnej realizacji wybranych głosek, a także ćwiczenia z zakresu prozodii i dykcji. To jedyny na rynku interaktywny produkt służący do wspomagania terapii wad wymowy uczniów starszych oraz osób dorosłych.

mTalent Zajęcia logopedyczne – Pakiet Ekspert (cz. 1 i cz. 2)

Bogaty pakiet, na który składają się dwa programy z serii mTalent – Zajęcia logopedyczne cz. 1 i cz 2. Jest to seria programów multimedialnych dla dzieci z wadami wymowy i innymi zaburzeniami sprawności językowej oraz dla logopedów i pedagogów zajmujących się wspomaganiem rozwoju i podnoszeniem sprawności językowej dziecka.

mTalent Percepcja wzrokowo-słuchowa

Kompleksowy pakiet, na który składają się dwa programy z serii mTalent – Percepcja wzrokowa i Percepcja słuchowa. Jest to zestaw interaktywnych ćwiczeń wspomagających usprawnianie i rozwój percepcji słuchowej i percepcji wzrokowej, a także wspierający koncentrację uwagi opartej na analizatorze słuchowym i wzrokowym.

mTalent Autyzm. Rozumienie i naśladowanie mowy + mTalent Autyzm. Mowa w kontekście społecznym cz.1 (pakiet)

Zestaw interaktywnych ćwiczeń do pracy z uczniami ze spektrum autyzmu, a także niepełnosprawnością intelektualną, opóźnionym rozwojem mowy i innymi problemami komunikacyjnymi, do wykorzystania na zajęciach rewalidacyjnych, terapeutycznych i dydaktycznych prowadzonych indywidualnie lub w małych grupach oraz zestaw interaktywnych ćwiczeń wspomagających rozwijanie sprawności komunikacyjnej.

mTalent Autyzm. Mowa czynna od słowa do zdania + Mowa w kontekście społecznym cz.2 (pakiet)

Kompleksowe narzędzie wspomagające wykształcenie u uczniów umiejętności z zakresu mowy czynnej, ze szczególnym uwzględnieniem nazywania, udzielania odpowiedzi na pytania, tworzenia dłuższych wypowiedzi, w tym opisywania i opowiadania, a także zestaw interaktywnych ćwiczeń wspomagających rozwijanie sprawności komunikacyjnej.

Będzie dobrze

Program wspierający kształcenie kompetencji emocjonalno-społecznych oraz udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w kontekście sytuacji kryzysowych i traumatycznych. „Będzie dobrze” to przygotowany przez pedagogów i psychologów zestaw interaktywnych i tradycyjnych materiałów dydaktycznych będących wsparciem dla nauczyciela prowadzącego zajęcia o charakterze terapeutycznym lub lekcje godziny wychowawczej.

AKTYWNA TABLICA

Elementy Skriware

W zależności od budżetu możesz wybrać spośród produktów Skriware w opcji podstawowej lub okrojonej. Różnią się one ilością poszczególnych elementów zawartych w ofercie, o czym dokładnie przeczytasz poniżej.

Dostęp do Skriware Academy

Sercem naszej oferty jest dostęp do Skriware Academy dla 10 osób wśród kadry pedagogicznej. Nasza Akademia to miejsce, w którym znajdują się gotowe scenariusze lekcji zarówno stacjonarnych, jak i zdalnych wykorzystujących nasze narzędzia, baza e-kursów dla nauczycieli w zakresie nowoczesnych technologii, a także szereg gotowych materiałów dla uczniów takich jak prezentacje multimedialne czy karty pracy. W tym roku materiały znajdujące się na Academy poszerzone zostaną o dedykowane scenariusze zajęć na lekcje z uczniami ze SPE.

SkriBoty

W zestawie znajduje się w zależności od wybranego wariantu 5 lub 10 robotów edukacyjnych. Praca z robotem bazuje na obserwacji, eksperymentowaniu, a przyjazny wygląd robota dodatkowo pozytywnie wpływa na odbiór urządzenia przez najmłodszych. Dzięki użyciu SkriBotów, wiele zadań edukacyjnych może zostać przeprowadzonych w sposób dużo lepiej przystosowany dla potrzeb uczniów z zaburzeniami zachowania uwagi i koncentracji (np. nadpobudliwość ruchowa, ADD, autyzm).

SkriKit

5 lub 10 zestawów klocków edukacyjnych pomoże dzieciom rozwinąć wyobraźnię i zrozumieć mechanizm działania prostych narzędzi typu klucz, nakrętka, śrubka. Klocki wspierają rozwój motoryczny oraz pomagają utrzymać koncentrację uczniom z zaburzeniami zachowania.

Edukacyjna mata miejska

Mata miejska to kolorowe i przyjazne przedstawienie miejskiego ekosystemu, na którym uczniowie mogą uczyć się podstawowych zasad poruszania się po mieście. Mata dodatkowo uatrakcyjnia pracę z robotami i zestawem klocków. W zestawie znajduje się 5 takich mat.

Edukacyjna mata inżynieryjna

Mata ułatwia pracę z robotem oraz zestawem klocków edukacyjnych tłumacząc zastosowanie poszczególnych elementów i podsuwając ciekawe pomysły na własnoręcznie tworzone konstrukcje. W zestawie znajduje się w zależności od wariantu 5 lub 10 takich mat.

Karty edukacyjne
Uczniowie otrzymują do dyspozycji w zależności od wariantu oferty 5 lub 10 zestawów kart edukacyjnych, które dokładnie wytłumaczą im budowę i możliwości zastosowania poszczególnych elementów znajdujących się w SkriBocie i zestawie klocków. Nauczą się także nazw, a zderzenie wiedzy teoretycznej z fizycznie dostępnym elementem ułatwi im ich zapamiętywanie.

Edukacyjne karty elektroniczne

Karty elektroniczne to 10 zestawów składających się z 6 kart, które tłumaczą jak działają elementy elektroniczne znajdujące się w robocie, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru i pozwoli lepiej zrozumieć jak działają proste podzespoły elektroniczne.

Nielimitowany dostęp do 3D Playground

3D Playground to program online niewymagający instalacji, przypominający uczniom słynną grę komputerową. Dzięki niemu uczniowie stworzą własne modele 3D, a nauczyciele swoje autorskie pomoce dydaktyczne.

Nielimitowany dostęp do Creatora

W Creatorze popuścicie wodze wyobraźni i będziecie w stanie zaprojektować własne konstrukcje na odwzorowaniu klocków z zestawu SkriKit. Creator zawiera dodatkowe elementy, które możecie łatwo drukować na drukarce Skriware 2, aby bez ograniczeń rozbudowywać swoje konstrukcje.

Nielimitowany dostęp do Skrimarketu

Jeśli nie macie czasu lub nie czujecie się na siłach projektować własne modele 3D to na pomoc spieszy Skrimarket, gdzie znajdziecie ponad 20 tysięcy różnych modeli edukacyjnych, także tych, które nadają się np. do terapii motoryki ręki , sensorycznej, matematycznej, czy rozwijającej umiejętności społeczne.

Nielimitowany dostęp do SkriApp

SkriApp, to przyjazna, kolorowa i bardzo prosta aplikacja mobilna, dzięki której pobudzicie SkriBota do życia!

Wdrożenie

Zespół Skriware zadba o to, aby sprzęt w Waszej placówce został prawidłowo zainstalowany, a nauczyciele wiedzieli jak korzystać z każdego dostępnego im narzędzia. Prowadzimy przemyślane i kompleksowe wdrożenia zarówno w formie online, jak i stacjonarnie. Nasz zespół pozostaje także do dyspozycji w razie pytań technicznych lub metodologicznych.

AKTYWNA TABLICA

Dobierz interesujący Cię sprzęt

Trzeci element oferty Aktywna Tablica SPE zależy w pełni od potrzeb i preferencji Twojej placówki. Wybierz jedną z poniższych opcji, wskazując na sprzęt, który będzie najlepiej odpowiadał nauczycielom i uczniom uczęszczającym do Twojej szkoły.

Monitor interaktywny 75″ UHD z systemem i narzędziami dla edukacji w języku polskim

3 x Laptop o mocnych parametrach dostosowanych do wymagań szkolnych: min. AMD Ryzen / Intel i3, 8GB RAM, SSD 512GB, 15.6″

Podłoga interaktywna zawierająca pakiety edukacyjne, rewalidacyjne i ogólnorozwojowe

AKTYWNA TABLICA

Dodatkowo gwarantujemy

ico1
Kompleksowe wdrożenie składające się z 6h webinarów poświęconym korzystaniu z nowoczesnych technologii w szkole

ico2
Certyfikaty imienne dla każdego z uczestników 5 szkoleń tematycznych

ico3

Członkostwo w międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli stosujących TIK w nauczaniu

ico4
Dostawę oraz instalację sprzętu w placówce oraz szkolenie dla e-koordynatorów działań TIK

ico5
Ponad 200 godzin zajęć lekcyjnych opracowanych w ramach naszej oferty!

ico6
Wzór sprawozdania z wprowadzenia programu Aktywna Tablica w placówce

Grupę wspierająco-inspirującą dostępną na portalu społecznościowym Facebook