Aktywna Tablica SPE to projekt, który narodził sie w ramach współpracy pomiędzy prężnie działającymi w technologiach edukacyjnych firmami Learnetic i Skriware. Misją obu spółek jest poprawa poziomu polskiego szkolnictwa, ułatwiając proces nauczania dzieciom, ale także wspierając w przekazywaniu wiedzy nauczycieli.

Aktywna Tablica SPE koncentruje się na placówkach z oddziałami integracyjnymi, dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych dla uczniów niewidomych i słabowidzących. Będąc świadomymi wyzwań z jakimi spotykają się edukatorzy w tej specjalnej misji, chcemy aby takie placówki miały możliwość wykorzystywania najnowszych technologii podczas zajęć z podopiecznymi. Wierzymy, że każdy zasługuje na równy dostęp do jak najlepszej edukacji, szczególnie do narzędzi, które mogą znacząco poprawić komfort życia i procesu edukacji osobom z różnymi niepełnosprawnościami. Nasza bogata oferta zawiera zarówno rozwijające dla uczniów i nauczycieli oprogramowanie, jak i szereg urządzeń ułatwiających zdobywanie wiedzy osobom z niepełnosprawnościami intelektualnymi, ruchowymi i narządu wzroku.

LEARNETIC

Bo każdy uczy się inaczej

W Learnetic SA wierzymy, że każdy uczy się inaczej. Dzięki takiemu podejściu stworzyliśmy rozwiązania, które od 2010 roku znalazły uznanie w ponad 30 krajach świata na 4 kontynentach. Pokazujemy, czym jest prawdziwa interaktywność, uświadamiamy uczniów, nauczycieli i wydawców, że warto stosować nowe technologie, które ciekawiej przedstawiają różnorodne zagadnienia i angażują uczniów na wiele sposobów podczas lekcji. Indywidualizacja i elastyczność technologiczna to fundamenty, na których opieramy nasze rozwiązania. Obecnie w naszej ofercie proponujemy narzędzia skierowane do:

– wydawców, którzy pragną stworzyć elektroniczne, multimedialne wersje swoich podręczników i książek, a następnie dystrybuować je w atrakcyjny dla odbiorców sposób,
– szkół i nauczycieli zainteresowanych tworzeniem multimedialnych lekcji, wymianą wiedzy oraz możliwością monitorowania postępów uczniów,
– nauczycieli, terapeutów i osób prywatnych, którzy pragną w interesujący i efektywny sposób udoskonalać takie obszary jak: motoryka mała, terapia logopedyczna, itd.

Naszą ambicją jest stworzenie prostego środowiska, które każdemu uczestnikowi procesu edukacyjnego umożliwi korzystanie z rozmaitych zasobów edukacyjnych, niezależnie od miejsca pobytu i używanego urządzenia.

TALENT

To słowo, które brzmi i pisze się tak samo w kilkudziesięciu językach świata. Nie oznacza wyłącznie nadprzeciętnych zdolności. Dla nas jest to coś, co przy odpowiedniej stymulacji i pracy przychodzi już później z łatwością i pomaga w osiągnięciu SUKCESU W ŻYCIU.

Seria mTalent to produkty wspomagające współczesnego terapeutę i nauczyciela w pracy oraz przybliżające dzieci ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi do ostatecznego celu: sukcesu. Dlatego w logo serii zdecydowaliśmy się na postać dziecka, które sięga gwiazd. Takie myślenie jest u nas intuicyjne, a jednocześnie podyktowane nadchodzącymi zmianami, np. zapowiedziami szerszego i powszechnego wykorzystania Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania Niepełnosprawności i Zdrowia (ICF), co ma, w założeniu, zapobiegać stygmatyzacji dzieci.

METODYKA
Autorami są terapeuci-praktycy z wieloletnim doświadczeniem, którzy wiedzą, czego potrzeba najbardziej w codziennym procesie terapeutycznym. Produkty są opiniowane, walidowane w grupach odbiorczych.

WYGODA
Produkty działają na wszystkich urządzeniach (komputerach, tabletach, smartfonach) i można z nich korzystać w dowolnym miejscu lub czasie, zarówno online jak i bez dostępu do Internetu.

DOSTĘPNOŚĆ
W produktach zastosowano specjalne, konsultowane z terapeutami rozwiązania graficzno-funkcjonalne. Dzięki temu stały się one optymalne w odbiorze dla jak najszerszego grona odbiorców

KOMPLEKSOWOŚĆ
Produkty interaktywne zostały uzupełnione przez pakiet autorskich pomocy tradycyjnych oraz zestawy drukowalnych kart pracy uzupełniających multimedialne ćwiczenia na ekranach.

SKRIWARE

Edukacja STEAM w każdej szkole

Skriware to startup działający w branży technologii edukacyjnych, będący producentem innowacyjnego, kompleksowego laboratorium edukacyjnego SkriLab. Rozwiązanie bazuje na druku 3D, programowaniu oraz robotyce i pomaga realizować podstawę programową szkół podstawowych z wykorzystaniem metodologii STEAM (z ang. Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics). Dzięki wykorzystaniu stylu nauczania lepiej dopasowanego do indywidualnych potrzeb uczniów, opartego na narzędziach angażujących uwagę dzieci SkriLab wspiera rozwój potrzebnych w dzisiejszym świecie kompetencji takich jak samodzielne rozwiazywanie problemów, praca zespołowa, projektowe podejście do zadań, kreatywność i umiejętności posługiwania się nowoczesną technologią. SkriLab jest przystosowany do warunków stacjonarnych oraz nauczania zdalnego.

Firma chcąc poprawiać oblicze polskiej edukacji, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że głównym kluczem do sukcesu są w tym przypadku dobrze wdrożeni i zaznajomieni z narzędziami nauczyciele, którzy później chętnie z nich korzystają w praktyce.

Dlatego w sercu laboratorium znajduje się platforma online dla nauczycieli, na której znajdą oni gotowe scenariusze lekcji, karty pracy i przezentacje multimedialne dla uczniów, a także szeroką bazę e-kursów poświęconych nowoczesnym technologiom oraz nauczaniu zdalnemu. Przemyślane wdrożenie ze strony zesopłu Skriware gwarantuje wygodę i komfort korzystania ze SkriLabu na lekcjach.

Technologia druku 3D, przyjazne uczniom roboty, czy klocki edukacyjne pomagają w wielozmysłowym zaangażowaniu.

Modele 3D „ożywiają” teoretyczne zagadnienia tłumaczone podczas lekcji, wspierają procesy poznawcze osób niedowidzących dając możliwość użycia zmysłu dotyku, aktywizują manualnie i ruchowo uczniów z różnymi formami niepełnosprawności intelektuanych pomagając im w procesach poznawczych.

Klocki konstrukcyjne SkriKit wspomagają rozwój motoryczny uczniów, pozwalają ćwiczyć skupienie i precyzję u dzieci.

Zajęcia z użyciem SkriBotów wymagają aktywności ruchowej, wiedzy technicznej, obserwacji i testowania. Roboty wspomagają proces przyswajania wiedzy u uczniów z zaburzeniami zachowania. Zajęcia dodatkowo wspierane są przez nasze maty i karty edukacyjne.

Dorota Zawadzka o serii mTalent

Nauczyciele o Skriware